تاکید وزیر اقتصاد به مدیران صنعت بیمه

ضرورت نوآوری در محصولات و خدمات بیمه‌ای

وزیر امور اقتصادی و دارایی در دیدار با مدیران صنعت بیمه کشور ضمن تشریح انتظارات این وزارتخانه از صنعت بیمه گفت: برای نوآوری در محصولات و خدمات بیمه‌ای؛ حتمأ باید مسیر فعلی را تغییر دهیم.

 

  به گزارش روابط عمومی بیمه ایران‌معین به نقل از شادا، سید احسان خاندوزی در این نشست که عصر شنبه 24 مهر در محل وزارت اقتصاد برگزار شد برخی خدمات بیمه‌ای از جمله بیمه های زندگی، اعتباری برای پوشش ریسک، فروش قسطی بیمه‌نامه و غیره را نوآوری‌های اقتصادی بسیار مفید و کمک کننده به بخش تولید و صنعت کشور خواند که البته در مقایسه با خدمات بیمه‌ای در سایر کشورها هنوز از تنوع کمتری برخوردار است. 

 

وی "تحول دیجیتال" در صنعت بیمه را به عنوان یکی دیگر از ملزومات این صنعت عنوان و تأکید کرد: انتظار این است که بیمه‌ها خود را با شرایط جدید "تنظیم‌" و به سمتی بروند که بتوانند نسبت به صدور آنلاین بیمه نامه، پرداخت خسارت و غیره اقدام کنند. 

 

وزیر اقتصاد "پیگیری ارتباطات الکترونیک سامانه های بیمه" را هدفی مهم ارزیابی کرده و افزود: گروه‌هایی در داخل صنعت بیمه، در مقابل این موضوع مقاومت می‌کنند، چون مخالف منافع آنها است، اما من و شما به عنوان امین مردم برای ارتقای صنعت بیمه، موظف به پیگیری این موضوع و رویارویی با مقاومت‌های این چنینی هستیم. 

وزیر امور اقتصادی و دارایی همچنین "اوراق بهادار سازی ریسک های بیمه" را یکی دیگر از انتظارات خود از صنعت بیمه کشور عنوان و اظهار داشت: این، موضوع بسیار مهم می تواند در شرایطی که فراگیری بازار سرمایه در کشور به یک جمعیت ۵۰ میلیون نفری رسیده، بسیار اثرگذار باشد. 

 

خاندوزی "ابزار های شریعت" را از دیگر انتظارات خود از صنعت بیمه برشمرده و اظهار داشت: از خیلی کشور های همتراز خود در این شاخص عقب‌تر بوده و وضع مطلوبی نداریم. 

 

وزیر اقتصاد تأکيد کرد: خطاب این سرفصل ها و انتظارات، هم شرکت های بیمه‌ای هستند و هم بیمه مرکزی که با قاعده گذاری‌های خود، باید شرکت‌های بیمه‌ای را به این سمت هدایت کنند.

 

برچسب ها:
لینک کوتاه :
https://bimc.ir/n/d67f219237