به میزبانی بیمه اتکایی ایران‌معین در یک دیدار یک عرضه؛

"معین" به بازار سرمایه معرفی شد

نشست خبری ویژه عرضه اولیه سهام شرکت بیمه اتکایی ایران معین با حضور مدیران این مجموعه 16 اسفند در فرابورس ایران برگزار و پیرو آن عملکرد، ظرفیت‌ها و صورت‌های مالی این مجموعه برای اصحاب رسانه و عموم مخاطبان تشریح شد.

 

به گزارش روابط عمومی بیمه اتکایی ایران معین؛  در ابتدا نائب رئیس هیئت مدیره و سرپرست بیمه اتکایی ایران‌معین با اشاره به اینکه شرکت توسط بیمه ایران در سال 82 تاسیس و با 18 سال سابقه ارزشمند در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی راهبر این مناطق بوده است، افزود: از دست رفتن مزیت‌های رقابتی در مناطق آزاد به دنبال حذف معافیت مالیاتی، فعالیت روز افزون شرکت‌های بیمه سرزمین اصلی، بازدهی مطلوب تر بیمه‌گری اتکایی نسبت به بیمه‌گری مستقیم و نیاز صنعت بیمه کشور به ایجاد ظرفیت بیشر در حوزه بیمه‌های اتکایی  باعث شد با تصمیم سهامداران در آذر ماه ۱۴۰۰ موضوع فعالیت شرکت از بیمه‌گری مستقیم به اتکایی تغییر کند.

  

اعظم هنردوست چشم انداز این شرکت را " بیمه گر اتکایی منتخب، مورد اعتماد و چابک در بازار بیمه کشور و فعال در بازار های بین المللی با حفظ ثبات و پایداری مالی "،   اعلام کرده و گفت: پس از صدور پروانه فعالیت اتکایی توسط بیمه‌ مرکزی ج.ا ایران در اسفند ماه سال 1400فصل جدیدی در حیات اقتصادی بیمه اتکایی ایران معین آغاز شد که با حصول دستاوردهایی از جمله افزایش پرتفوی بیمه‌گری به 550 میلیارد تومان، کاهش نسبت خسارت به 7 درصد، افزایش سرمایه به 1250میلیارد تومان، درج نماد "معین" و امروز هم عرضه سهام، تحقق هدفگذاری فوق حتمی است.

 

وی کاهش خسارت 25 درصدی 9 ماهه سال گذشته به 7 درصد مدت مشابه سالجاری را نتیجه افزایش سود آوری و کنترل ریسک برشمرده و اظهار داشت: همانگونه که اشاره شد در حال حاضر پرتفوی اتکایی شرکت به 550 میلیارد تومان رسیده و  با تلاش هئیت مدیره، مدیران و کارکنان، روند افزایشی مطلوب ادامه دار است.  

 

 هنردوست بیمه اتکایی ایران‌معین را بزرگترین شرکت اتکایی از نظر سرمایه معرفی کرده و اظهار داشت: شرکت با تجربه سال‌ها فعالیت اتکایی درکنار بیمه‌گری مستقیم با این بازار آشنا است. برای همین در 9 ماهه سالجاری توانست 15 درصد از سهم پرتفوی اتکایی را  به خود اختصاص دهد. 

برچسب ها:
لینک کوتاه :
https://bimc.ir/n/78e1aaed7d