در این نوع بیمه علاوه بر خطــرات ناشی از آتش سوزی،انفجار و صاعقه، خســارت ناشــی از خطرات زلزله، آتشفشان، سیــل، طوفان، رانش‌زمین، سقـوط بهمن، ترکیدگی‌لوله‌آب، ضایعــات ناشــی از بـاران، ذوب بــرف، سـقـوط هـواپیــما و هلیــکوپــتر، شکســت شیــشه، سرقت امــوال و اثاثیــه منـــزل و… به عنوان خطرات تبعی و با درخواست بیمه‌گزار به شرط پرداخت حق بیمه اضافی تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند.

در بیمه نامه آتش سوزی خسارت مادی ناشی از خطرات آتش سوزی، انفجار و صاعقه وارد به کلیه اموال منقول و غیر منقول شخص حقیقی یا حقوقی به عنوان خطرات اصلی با رعایت شرایط بیمه نامه جبران می‌شود.

انواع بیمه های آتش سوزی

مراکز غیر صنعتی مشتمل بر کلیه فروشگاه‌های تجاری، تعمیرگاه‌ها، بیمارستان‌ها، اماکن عمومی، ساختمان‌های اداری، بنگاه‌های معاملاتی، مراکز پخش دارو، فروشگاه‌های مواد غذایی و پروتئینی، آموزشگاه‌ها، انبارها، مراکز خدماتی و سایر موارد مشابه است. ساختمان، تاسیسات، موجودی، اثاثیه ثابت و دکوراسیون هر یک از مراکز یاد شده را می‌توان در مقابل خطرهای آتش‌سوزی انفجار، صاعقه و نیز کلیه خطرهای اضافی ذکر شده نزد شرکت بیمه ایران معین به قیمت روز بیمه کرد.

مراکز صنعتی شامل کلیه کارخانجات صنایع غذایی، آشامیدنی، دخانیات، نساجی، پوشاک، چرم، چوب،کاغذ، مقوا چاپ و صحافی، شیمیایی، محصولات کانی غیرفلزی، فلزات اساسی و صنایع متفرقه است. ساختمان، تاسیسات، ماشین آلات مواد اولیه، موجودی و محتویات هر یک از مراکز یاد شده را می‌توان در مقابل خطرهای آتش‌سوزی، انفجار، صاعقه و همچنین کلیه خطرهای اضافی تبعی ذکر شده نزد بیمه ایران معین به قیمت روز بیمه کرد

واحدهای مسکونی را به دو روش انفرادی یا گروهی می‌توان نزد بیمه ایران معین تحت پوشش بیمه آتش‌سوزی قرار داد. در بیمه‌نامه‌های گروهی چنانچه تعداد واحدهای مسکونی تحت پوشش بیش از پانزده واحـد باشد ده درصد تخفیف گروهی در نرخ‌های بیمه‌نامه بیمه ایران معین اعمال خواهد شد.

بیمه‌های آتش‌سوزی واحد‌های مسکونی در یکی از قالب‌های زیر عرضه می‌شود:

بیمه آتش‌سوزی طرح همگانی :

در این طرح خطرهای ناشی از آتش‌سوزی، انفجار، صاعقه و سیل تحت پوشش قرار دارد.

بیمه‌نامه آتش‌سوزی طرح جامع خانه و خانواده :

در این طرح با پرداخت مبلغی اندک در سال به عنوان حق بیمه، ساختمان مسکونی و اثاثیه منزل درمقابل خطر ات اصلی بیمه می‌شود.

بیمه‌نامه آتش‌سوزی معمولی منازل مسکونی :

در این بیمه‌نامه بنا به درخواست بیمه‌گزار واحد مسکونی، تاسیسات و اثاثیه علاوه بر خطرات حریق، انفجار و صاعقه در برابر کلیه خطرات اضافی که به آن اشاره شد با سرمایه دلخواه و به قیمت روز تحت پوشش قرار می‌گیرد و حق بیمه سالیانه آن با توجه به ارزش بیمه آتش‌سوزی و مراکز صنعتی ساختمان اثاث منزل و خطرهای بیمه شده محاسبه خواهد شد.

چرا بیمه ایران معین؟

  • دارای بالاترین توانگری مالی (سطح 1 و 344 درصد) در میان شرکت های بیمه طی 5 سال متوالی
  • جز 6 شرکت اول صنعت بیمه با بالاترین میزان سرمایه
  • جز 4 شرکت بیمه دارای مجوز قبولی اتکایی از بیمه مرکزی ج.ا.ا
  • معافیت از مالیات بر ارزش افزوده
  • پرداخت بالاترین خسارت ها در مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی کشور
  • کارشناسی و پرداخت خسارت در بیش از 220 شعبه بیمه ایران و بیمه ایران معین
fire
به مشاوره نیاز دارید؟

برای دریافت مشاوره‌های خرید و یا فرآیند دریافت خسارت فرم زیر را تکمیل نمایید.

بزرگ ترین شرکت بیمه در مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی

[wbcr_php_snippet id="3108"]