مسئولیت مدنی عبارت است از تعهد و التزامی که شخص به جبران زیان وارد به دیگری دارد اعم از آنکه زیان مذکور بر اثر عمل شخص مسئول یا عمل اشخاص وابسته به او و یا ناشی از اشیاء و اموال تحت مالکیت یا تصرف او باشد. مسئولیت مدنی هنگامی محقق می‌شود که فرد یا افراد به دیگران خسارت وارد کنند.

رشد فزاینده فعالیت های اقتصادی و گستردگی مشاغل در دنیای پر شتاب امروز و وجود ریسک ها، بروز حوادث و ایجاد خطرات در هریک از مشاغل، وجود بیمه نامه مسئولیت را ضروری می‌کند.

انواع بیمه های مسئولیت

کلیه کارفرمایان نسبت به جبران خسارات وارده به کارکنان و کارگران که ناشی از حوادث حین کار باشد و منجر به صدمات جسمانی و جانی شود، مسئول هستند. این بیمه‌نامه مسئولیت مدنی بیمه‌گزار در مقابل کلیه کارکنان شاغل در محدوده تعیین شده محل کار را تحت پوشش بیمه قرار می‌دهد.

به موجب این بیمه‌نامه غرامت فوت و نقص عضو کارگران در حد دیه و همچنین هزینه پزشکی آنان تا سقف خریداری شده تحت پوشش است.

بیمه مسئولیت ناشی از آتش سوزی:

این بیمه‌نامه، مسئولیت بیمه‌گزار را در قبال خسارت جانی و مالی ناشی از انفجار، آتش‌سوزی وترکیدگی لوله آب به همسایگان و مراجعه‌کنندگان به محل مورد بیمه را تحت پوشش قرار می‌دهد .

بیمه مسئولیت مدیران واحدهای اقامتی (هتل‌ها و مسافرخانه‌ها)

بر اساس این طرح خسارت جانی و مالی مسافرین در اثر حوادث در طول مدت اقامت در هتل یا مسافرخانه بیمه می‌شود.

بیمه مسئولیت مدیران مجموعه‌های ورزشی

چنانچه افراد در هنگام حضور واستفاده از امکانات ورزشی و یا انجام تمرینات و مسابقات دچار حادثه منجر به صدمات جسمانی شوند و مدیریت مجموعه طبق قوانین مسئول بروز حادثه شناخته شود خسارت جبران می‌شود.

بیمه مسئولیت مدیر پارکینگ

در این بیمه‌نامه، خسارت وارد به خودروهای پارک شده در پارکینگ ناشی از خطرات آتش‌سوزی، سرقت‌کلی، سقوط اجسام بر روی خودرو، شکست شیشه و… تحت پوشش قرار می‌گیرد. همچنین خسارت جانی وارد به اشخاص ثالث که در محوطه پارکینگ دچار حادثه می شوند نیز در این بیمه‌نامه قابل جبران است.

بیمه مسئولیت تولیدکنندگان و فروشندگان محصول

بر اساس این طرح مسئولیت مدنی تولیدکنندگان و فروشندگان در دو بخش خطرات تبعی ناشی از محصول و تضمین کیفیت محصول در برابر مصرف‌کنندگان و اشخاص ثالث تحت پوشش بیمه‌ای قرار می‌گیرد.

بیمه مسئولیت مدیران مسئول فنی کلینیک‌ها، درمانگاه‌ها و بیمارستان‌ها :

موضوع بیمه‌نامه مسئولیت مدنی مسئول فنی عبارت از جبران خسارت بدنی وارد به بیماران، ذوی‌الحقوق آنها و سایر اشخاص ثالث در محدوده بیمارستان‌ها ناشی از مسئولیت وی مطابق با شرح وظایف مصوب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است. ادعاهای حقوقی علیه مراکز درمانی به علل عدم‌کارایی، فقدان، نقایص در امکانات پزشکی، تجهیزات فنی، تاسیساتی، تغذیه نادرست درمدت معالجه، مداوا، جراحی و دوران بستری بیماران که منجر به خسارت بدنی بیماران و اشخاص ثالث مراجعین و عیادت کنندگان و… شود تحت پوشش این بیمه‌نامه است.

بیمه مسئولیت حرفه‌ای مهندسین طراح، محاسب و ناظر ساختمان

بر اساس این بیمه‌نامه مسئولیت حرفه‌ای مهندسین طراح، محاسب و ناظر ساختمان در رابطه با طراحی، محاسبه و نظارت ساختمان مطابق قوانین بیمه و مسئولیت، قانون نظام مهندسی ساختمان و قانون شهرداری و آیین‌نامه‌های اجرایی مربوطه در برابر مالکین ساختمانها، اشخاص ثالث و کارکنان اجرایی پروژه ساختمانی تحت پوشش بیمه‌ای قرار می‌گیرد.

سایر طرح‌های بیمه ارائه شده عبارتند از :

بیمه مسئولیت مدیران مهدکودک‌ها، بیمه مسئولیت سازندگان و نصب‌کنندگان آسانسور، بیمه مسئولیت مدیران شهربازی‌ها، بیمه مسئولیت متصدیان حمل و نقل، بیمه مسئولیت شهرداری‌ها، بیمه مسئولیت مدیران مراکز آموزشی‌، بیمه مسئولیت مدیران واحدهای اقامتی، بیمه مسئولیت شرکت‌های توزیع گاز مایع، بیمه مسئولیت مستاجر در برابر موجر، طرح بیمه دام صنعتی، بیمه مسئولیت سردفتران، بیمه مسئولیت حرفه‌ای وکلای دادگستری و…

موضوع‌ این‌ بیمه‌، جبران‌ مسئولیت‌ حرفه‌ای‌ بیمه‌گزار، “پزشک‌” یا “پیراپزشک” است که‌ ناشی‌ از قصور، خطا، اشتباه‌ یا غفلت‌ وی‌ در انجام‌ امور پزشکی‌ یا پیراپزشکی باشد و‌ منجر به‌ ورود صدمات‌ جسمانی‌ یا فوت‌ اشخاص‌ شود و در ارتباط‌ با معالجه‌، مداوا یا عمل‌ جراحی‌ بیماران‌ باشد .

خسارت مالی و صدمات جسمانی به اشخاص ثالث ناشی از عملیات تخریب، گودبرداری، پی‌کنی، نصب اسکلت فلزی و سایر کارهای عمرانی در طول مدت اجرای عملیات ساختمانی تحت پوشش این بیمه‌نامه است.

چرا بیمه ایران معین؟

  • دارای بالاترین توانگری مالی (سطح ۱ و ۳۴۴ درصد) در میان شرکت های بیمه طی ۵ سال متوالی
  • جز ۶ شرکت اول صنعت بیمه با بالاترین میزان سرمایه
  • جز ۴ شرکت بیمه دارای مجوز قبولی اتکایی از بیمه مرکزی ج.ا.ا
  • معافیت از مالیات بر ارزش افزوده
  • پرداخت بالاترین خسارت ها در مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی کشور
  • کارشناسی و پرداخت خسارت در بیش از ۲۲۰ شعبه بیمه ایران و بیمه ایران معین
resp
به مشاوره نیاز دارید؟

برای دریافت مشاوره‌های خرید و یا فرآیند دریافت خسارت فرم زیر را تکمیل نمایید.

بزرگ ترین شرکت بیمه در مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی

[wbcr_php_snippet id="3108"]