منظور از حادثه موضوع این بیمه‌نامه، آتش سوزی، انفجار، تصادف، واژگونی، انحراف یا سقوط وسیله نقلیه مذکور در بیمه‌نامه است.

بیمه خودرو در دو بخش بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه ارائه می شود. کلیه دارندگان وسایل نقیله موتوری و ریلی مکلفند که وسایل نقیله مذکور را در قبال خسارت بدنی و مالی که در اثر حادثه به اشخاص ثالث وارد می شود بیمه کنند. بیمه بدنه نیز اتومبیل را در قبال حوادثی که منجر به آسیب دیدن اتومبیل بیمه گزار می شود، بیمه می کند.

انواع بیمه های خودرو

بیمه‌نامه بدنه اتومبیل :

پوشش بیمه بدنه اتومبیل نگرانی‌های بیمه‌گزاران (دارندگان این وسایل) در مورد حوادثی که منجر به آسیب دیدن اتومبیل آنها و ایجاد هزینه‌های پرداخت خسارت می ‌شود را کاهش می‌دهد یا از میان می‌برد. خطرات تحت پوشش بیمه‌نامه بدنه به دو دسته تقسیم می شود:

الف) خطرات اصلی شامل:

حادثه: خسارتی که از برخورد خودرو با یک جسم ثابت یا متحرک یا برخورد اجسام دیگر به خودرو و یا واژگونی و سقوط خودرو یا چنانچه در حین حرکت، اجزا و یا محصولات بیمه به آن برخورد کند و موجب بروز خسارت شود.
آتش سوزی: آتش سوزی ناشی از صاعقه و انفجار نیز از خطرات تحت پوشش بیمه بدنه هستند و چنانچه خودرو مورد بیمه دچار حریق شود خسارت آن قابل جبران است.
سرقت کلی : در صورتی که خودرو مورد بیمه دزدیده شود و تا 60 روز پس از اعلام خسارت به شرکت بیمه کشف نشود؛ و یا در اثر عمل دزدی یا شـروع به دزدی به وسیله نقلیه و یا وسایل اضافی آن خسـارت وارد شـود، خسارت‌های مربوطه از محل بیمه‌نامه قابل پرداخت است.
خسارتی که در جریان نجات و یا انتقال خودرو مورد بیمه خسارت دیده به آن وارد شود قابل پرداخت است.
خسارت باطری و لاستیک‌های چرخ خودرو مورد بیمه در اثر هر یک از خطرات بیمه شده تا پنجاه درصد قیمت نو قابل پرداخت است.
خطرات تبعی و تکمیلی:

خطرات دیگری نیز در بیمه‌نامه بدنه اتومبیل تحت پوشش قرار می‌‎گیرد که در بیمه‌نامه‌های معمولی جزو خطرات تحت پوشش نیست اما بیمه‌گزار می‌تواند با پرداخت حق بیمه‌ای اندک پوشش‌های تکمیلی مورد نظر خویش را دریافت کند. این پوشش‌ها به ترتیب ذیل است:

1- سرقت درجای قطعات و لوازم خودرو: چنانچه لوازم خودرو (بدون سرقت کلی خود اتومبیل) در حال توقف دزدیده شود سرقت درجا محسوب می‌شود.
2-شکست شیشه به تنهایی: با درخواست بیمه‌گزار خسارت ناشی از شکست شیشه (به علتی غیر از خطرات اصلی) مانند شکست بواسطه تغییر دما و متراکم شدن هوا در داخل خودرو تحت پوشش است.
3-غرامت ایام تعمیرات: در صورتیکه خودرو بیمه شده جهت انجام تعمیرات و بازسازی و انجام کارشناسی برای مدتی الزاما در تعمیرگاه متوقف شود در این صورت جبران هزینه‌های رفت و آمد و عدم استفاده از خودرو آسیب دیده در مدت کار مفید روی آن به عهده بیمه‌گر است.
4- نوسانات قیمت: با توجه به این که ارزش خودرو مورد بیمه ممکن است در اثر شرایط بازار در طول مدت اعتبار بیمه‌نامه افزایش پیدا کرده و در هنگام حادثه بیشتر از مبلغ بیمه شده در روز شروع بیمه‌نامه ارزش داشته باشد می‌توان با خرید این پوشش و بدون اعمال ماده 10 قانون بیمه، خسارت را نسبت به ارزش واقعی روز (حداکثر تا بیست درصد ) دریافت کرد.
5- بلایای طبیعی: با درخواست بیمه‌گزار خطرات ناشی از (سیل، زمین لرزه، آتشفشان) نیز می‌تواند تحت پوشش بیمه بدنه اتومبیل قرار گیرد.
6- خطرات ناشی از مواد شیمیایی: جبران خسارت ناشی از اسید و رنگ مواد شیمیایی روی بدنه اتومبیل نیز با درخواست بیمه‌گزار می‌تواند به عنوان پوشش تکمیلی به خطرات بیمه اتومبیل اضافه شود.

تخفیفات:

تخفیف عدم خسارت: در صورت عـدم دریافت خسارت از محل بیمه‌نامه بدنه، در زمان تمدید بیمه‌نامه تا 60% حق بیمه بدنه است. همچنین در صورت پرداخت نقدی حق بیمه نیز 10% از حق بیمه به عنوان تخفیف کسر می شود.

کلیه دارندگان وسایل نقلیه موتوری زمینی و ریلی اعم از این که اشخاص حقیقی یا حقوقی باشند مکلفند وسایل نقلیه مذکور را در قبال خسارت بدنی و مالی که در اثر حـوادث وسـایل نقـلیه مزبور و یا یـدک و تریلر مـتصل به آنها و یا مـحموله‌های آنها به اشخاص ثالث وارد می‌شود، بیمه کنند. منظور از حادثه موضوع این بیمه‌نامه، آتش سوزی، انفجار، تصادف، واژگونی، انحراف یا سقوط وسیله نقلیه مذکور در بیمه‌نامه است.

خسارات تحت پوشش بیمه‌نامه شخص ثالث:

کلیه خسارت‌های وارده به زیان‌دیدگان ناشی از وسایل نقلیه موتوری زمینی (جـانی و مالی) اعم از اینکه داخل و یا خارج وسیله‌نقلیه مورد بیمه باشند (به استثنای راننده، خودرو و بار مسبب حادثه) از محل این بیمه‌نامه قابل جبران است. همچنین غرامت بدنی وارده به راننده مسبب حادثه در صورتیکه دارای گواهی نامه مجاز رانندگی باشند از محل تعهدات بیمه حوادث راننده تا سقف خریداری شده قابل جبران خواهد بود.

مدارک لازم جهت صدور بیمه‌نامه شخص ثالث:
مدرک شناسایی خودرو (کارت یا سند مالکیت) و تصویر آن 2) اصل بیمه‌نامه سال قبل (درصورت دارا بودن) 3) تکمیل و امضاء فرم پرسشنامه توسط متقاضی و یا نماینده قانونی وی 4) کارت ملی
تخفیف عدم خسارت :

در صورتیکه در مدت اعتبار بیمه‌نامه خسارتی اعلام نشود، تخفیف عدم خسارت هنگام تجدید بیمه‌نامه شخص ثالث اجباری و مازاد مالی و جانی و حوادث راننده تا 70% حق بیمه می باشد است.

چرا بیمه ایران معین؟

  • دارای بالاترین توانگری مالی (سطح 1 و 344 درصد) در میان شرکت های بیمه طی 5 سال متوالی
  • جز 6 شرکت اول صنعت بیمه با بالاترین میزان سرمایه
  • جز 4 شرکت بیمه دارای مجوز قبولی اتکایی از بیمه مرکزی ج.ا.ا
  • معافیت از مالیات بر ارزش افزوده
  • پرداخت بالاترین خسارت ها در مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی کشور
  • کارشناسی و پرداخت خسارت در بیش از 220 شعبه بیمه ایران و بیمه ایران معین
car
به مشاوره نیاز دارید؟

برای دریافت مشاوره‌های خرید و یا فرآیند دریافت خسارت فرم زیر را تکمیل نمایید.

بزرگ ترین شرکت بیمه در مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی

[wbcr_php_snippet id="3108"]